Terapia grupowa jest niezwykle skuteczną formą psychoterapii. Dzięki terapii grupowej możemy efektywniej rozwinąć sfery, których nie dotyka terapia indywidualna. Szczególne korzyści możemy osiągnąć, jeżeli tworzenie relacji z innymi ludźmi przychodzi nam z trudnością. W grupie mierzymy się wspólnie z własnymi ograniczeniami. Uczymy się od siebie rozpoznając, jak często jesteśmy podobni i jednocześnie jak bardzo się różnimy. Odkrywamy, jak jesteśmy ważni i jak  dużo możemy dać innym. Wspólnie możemy na nowo zmierzyć się z trudnymi przeżyciami z okresu dzieciństwa, czy dorastania. Zaczynamy głębiej wchodzić w relacje. Jesteśmy bliżej i bardziej..

3 miesięczna terapia grupowa w Oddziale Dziennym Leczenia Zaburzeń Nerwicowych Centrum Psychiatrii Anima, to najlepsza formuła leczenia. Intensywność i czas trwania zajęć dają szansę na prawdziwą zmianę. Nowe lepsze funkcjonowanie w rodzinie, wśród znajomych. Inne widzenie siebie i świata wokół.

Zapraszamy wszystkich, którzy mają wrażenie, że wciąż coś im się nie układa. Osoby które mają problemy z lękiem, nawracającym przygnębieniem, poczuciem pustki, złością.  Niezadowolonych z tego, jak układa się ich życie rodzinne. Tych, którzy czują, że ich życie potrzebuje zmiany, ale wszystkie dotychczasowe próby nie przynosiły efektu.

Do rozpoczęcia starań o przyjęcie do Oddziału Dziennego wystarczy skierowanie do psychologa. Skierowanie może wystawić dowolny lekarz, który pracuje na umowie z NFZ. Na przykład lekarz rodzinny. Ważne żeby na skierowaniu znalazło się rozpoznanie zaburzenia nerwicowego zgodnie z kategoriami ICD10 (literka F i cyfra, dajmy na to F43.2)

Umówimy Państwa na rozmowę z psychoterapeutą z oddziału. Terapeuta oceni zasadność tego rodzaju pracy terapeutycznej w danym przypadku. Jeżeli rozmowa przebiegnie pomyślnie zostaje kwestia uzgodnienia terminu.

Cały proces terapii jest bezpłatny dla osób ubezpieczonych. Za okres pobytu w oddziale osobom pracującym możemy wystawić zwolnienie lekarskie.